HAKKIMIZDA

Özel Uçan Balon Anaokulu, 2006 yılından bu yana Manisa'nın Turgutlu ilçesinde faaliyet gösteren, alanında uzmanlaşmış, yetenekli ve yapıcı kadrosuyla; gelişen ve sürekli değişim içinde bulunan dünyaya ve çağın gerekliliklerine uyumlu, Atatürk ilke ve inkilapları doğrultusunda “çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma” hedefini ilke edinmiş “iyi insan yetiştirme” yolunda emin adımlarla ilerleyen bir anaokuludur.

Okulumuzun eğitim programının temel amacı; çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişimlerini desteklemek, temel becerileri kazandırmak, olumlu benlik kavramı geliştirmesine, kendini ifade etmesine, özdenetim kazanmasına olanak tanımak, öğrenme isteği ve merak duygusu uyandırmak, yapıcılıklarını geliştirmektir.

Uçan Balon Anaokulumuzda; Çocuklarımızın gelişimlerini desteklemek ve farklı seçeneklerle buluşturup, farkındalıklarını arttırmak amacıyla yaş gruplarına göre özel sınıflar oluşturulmuştur.

Uçan Balon Anaokulu olarak, anaokulu süreçlerinde iki unsur olan “Çocuğun Beklentisi” ve “Anne Babanın Beklentisi” kavramlarının öneminin ve içeriğinin farkındayız. Bu farkındalıkla, hem anne babanın hem de çocukların beklentilerini karşılayan bir sistem oluşturduk.

0-6 yaş dönemi çocuklar için dil gelişiminin en hızlı olduğu dönemdir, bu yaş aralığında ikinci bir dilin de rahatlıkla algılanabileceği göz önünde bulundurularak, evrensel bir dil olma özelliği kazanmış İngilizce dili eğitiminin Uçan Balon Anaokulu olarak gerekliliğine inanıyoruz ve eğitim programımızda İngilizce diline geniş yer veriyoruz.